قوانین و مقررات دارکوب

ايجاد اختلال در سامانه

ايجاد هر نوع مزاحمت و اختلال در سامانه ، از قبيل ايجاد رزروهاي موقت پي در پي يا تماسهاي تلفني و غیره، مصداق جرایم اینترنتی است وبا هماهنگي های قبلي صورت گرفته با سازمان گردشگري و قوه ي محترم قضاييه منجر به پیگرد و برخورد جدي خواهد شد.

درستی اطلاعات و مشخصات هتل ها

مسئوليت تمام اطلاعات و مشخصاتي كه در مورد هتلها و مراکز اقامتی در سايت مشاهده مي گردد، شامل امکانات هتل ، امکانات اتاقها ، قيمتاتاقها و خدمات ، روش محاسبه ي عوارض و حق سرويس، صبحانه براي اتاقها، استخر و سونا، ترانسفر از فرودگاه و راه آهن و دیگر خدمات وتجهيزاتي كه نام برده شده است به عهده ي هتل مي باشد، زيرا اين داده ها بطور مستقیم از هتلها دریافت گرديده و این سامانه امکان راستیآزمایی تمام آنها را ندارد ؛ اگرچه کلیات آن از اتحادیه های هتل داران راستی آزمایی شده و سپس بر روي سامانه قرارداده شده است. وهمینطور هر از گاهی همکاران ما بر اساس شکایات یا نظرات مشتریان و یا بر اساس مشاهدات و بازدیدها داده های هتلها را بازبینی و بهروزرسانی می کنند . با این وجود مسافرين محترمی كه در خصوص اطلاعات ارایه شده تردید دارند، بهتر است قبل از تصميم گيري در خصوص رزرو، با خود هتل یا مرکز اقامتی و یا با دفتر فروش ما تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و پس از دریافت پاسخ تصميم گيري نمايند. با توجهبه اينكه اين سامانه اجازه ارائه تلفن هتلها را به افراد ندارد، مسافرين محترم می توانند موارد پرسشهای خود را با همکاران بخش فروشما مطرح نمایند یا از طریق سامانه تلفنی 118 تلفن هتل یا مرکز اقامتی را یافته و تماس بگیرند .

ورود به شهر و اقامت در هتل

دارکوب هيچگونه مسئوليتي در قبال مواردي كه در زمان ورود مسافر به شهر مورد نظر وجود دارد، اعم از استقبال در فرودگاه و راه آهن،كيفيت اتاق، كيفيت غذا و خدمات هتل و دیگر موارد ندارد. اگرچه دارکوب تلاش می کند از یک سو بلافاصله پس از تماس شما پاسخگویدرخواستها و شکایات شما باشد و از سوی دیگر با توجه به نظرات و امتیازاتی که مشتریان محترم پس از اقامت در هتل در سامانه ثبت می کنند، رنکینگ هتلها را به روز کرده و امتیازات و نظرات را در سامانه منتشر می کند .

سایر موارد

1. درخواست رزرو تنها در صورتی قطعی و قابل استناد است که تاییدیه رسمی برای درخواست کننده از طریق ایمیل فرستاده شود و در مقابل "وضعیت رزرو " واژه ی " تایید شده " و "پرداخت شده " نوشته شده باشد . تاییدیه ها افزون بر فرستاده شدن به به ایمیلی که شما در ثبتاطلاعات خود مرقوم می نمایید ، از طریق پنل اختصاصی مشتریان عضو نیز قابل دسترسی است .2. پیش از ورود مسافر به هتل یا مرکز اقامتی برای انجام اموری مانند کنسل نمودن رزرو، تمدید رزرو، تغییر رزرو، تغییر نوع اتاق وجابجایی افراد، می توانید با همکاران ما در بخش رزرواسیون از طریق تلفن 05132256265 و یا ایمیل safaryartravel.net تماس حاصلنموده و در خواست خود را مطرح نمایید.3. در هنگام ورود به هتل میهمانی که اتاق به نام ایشان رزرو شده باید شناسنامه و کارت ملی خود را برای دریافت اتاق به مسئول پذیرشتحویل دهد.4. بر اساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران ، اقامت خانمها و آقایان در یک اتاق منوط به ارایه ی شناسنامه ، سند ازدواج (عقدنامه )یا مجوز قانونی از اداره ی نظارت بر اماکن نیروی انتظامی خواهد بود .5. بر اساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران ، پذیرش بانوان محترم مجرد بدون همراهی مرد محرم ( بجز جزیره کیش ) در هتل امکان پذیرنمی باشد مگر اینکه به استناد گواهی لازم ، سفر به منظور شرکت در امتحان , کنکور , مسابقه و.... ویا ماموریت اداری انجام شده باشد .6.در بیشتر هتل ها برای خردسالان قیمت اضافه تری دریافت نمی شود ولی قوانین مربوط به سن کودک و بزرگسال در بخش اطلاعات هتل و هنگامانجام رزرو به صورت جداگانه موجود می باشد.7. در جدول انواع اتاقهای هر هتل / اقامتگاه ، به امکانات و هزینه های مشمول در قیمت های عنوان شده دقت بفرمایید . در بیشتر مواردهزینه های جانبی مانند مینی بار ،لاندری، رستوران ها و کافی شاپ ها و... به عهده مسافر است.8.زمان تحویل و یا تخلیه اتاق مطابق با قانون آن هتل می باشد در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر اززمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی انجام پذیرد.9.در صورتی که درخواست سرویس خاصی را در زمان ورود خود به هتل و یا مدت اقامت خود در هتل دارید ، در صفحه ی ثبت مشخصات مسافر بخشیبرای این منظور وجود دارد که می توانید دخواست خود را ثبت فرمایید . لازم است بدانید که اگر درخواست شما مشمول هزینه ای باشد به صورتمستقیم در هتل محاسبه و دریافت خواهد شد.

مقررات کنسل کردن رزرو

1.متاسفانه به دلیل اینکه قانون مشخص دولتی برای مبلغ و روش محاسبه ی جرایم کنسلی هتل ها وجود ندارد و این مقررات بسته به شهر ها وهتل ها و روزهای مختلف سال متفاوت می باشد ، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و دارکوب نقش چندانی در تعیین روش و میزان محاسبه یجرایم کنسلی ندارد .بنابراین جرایم کنسلی رزرو تابع مقررات هر هتل / اقامتگاه است که در صفحه ی هتل و همچنین در صفحه ی تایید رزرو بهاطلاع شما می رسد .2.با این وجود دارکوب به طور کلی تلاش می کند در قراردادش با هتلها و اقامتگاهها درخواست های کنسلی را به نفع مشتریان بدون هزینهیا با کمترین هزینه ی ممکن به سرانجام برساند . در بیشتر موارد درخواست های کنسلی که 14روز قبل از ورود مسافر به سامانه اعلام گردندمشمول جریمه ی کنسلی از سوی هتل نمی گردند و در صورتی که کمتر از 14 روز مانده به ورود مسافر در خواست کنسل رزرو را اعلام کنیدمتناسب با قوانین داخلی هر هتل جریمه ی کنسلی محاسبه خواهد شد.3.پس از اعلام کنسلی رزرو از سوی مسافر ، مبلغ جریمه ی کنسلی طبق مقررات هتل محاسبه و از مبلغ دریافتی کسر و حداکثر بین 7 تا 10روزبه حساب مشتری واریز می گردد .4.دارکوب برای کنسل نمودن رزرو هیچ سهمی را به عنوان عوارض یا کارمزد از مسافرین محترم دریافت نمی نماید.5.رزروهای تایید شده برای روزهای نوروز و دیگر تعطیلات و روزهای پر سفر (High Season ) قابل کنسل کردن نیست و هیچ مبلغی به مسافرینمحترم بازگردانده نمی شود .6.مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند باید در سریعترین زمان ممکن کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتیبان رزروخود در دارکوب اطلاع دهند. در غیر اینصورت هزینه ی پرداخت شده قابل بازگشت نخواهد بود .7.مسئولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت (در بیشتر هتل ها تنها عقد نامه دائمی مورد پذیرش واقع می شود) که قانونا موجب عدم پذیرشمیهمان در هتل می شود به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند .به دلیل اینکه قوانین و مقررات واحدی در هتل ها وجود ندارد و این قوانین بین شهرها و هتل ها متفاوت می باشد، از کاربران گرامی تقاضامی گردد که قوانین مربوط به هتل مورد نظر خود را به دقت مطالعه بفرمایید